Můj příběh

Už dvacet let pracuji v oboru neplodnost a asistovaná reprodukce. Dnes o něm vím mnoho a ráda se o své zkušenosti podělím s ženami, které trápí problém s otěhotněním (muže neopomínám, právě naopak vítám!)

Moc ráda Vás provedu na této strastiplné cestě.

Tento obor je hodně náročný pro pacienty, ale i pro ty, kteří v něm pracují. Za dvacet let se hodně změnil, stal se z něj tak trochu “dobrý business”. My všichni, kdo v něm pracujeme, na to často narážíme. Já jsem si díky své vůli (aspoň doufám) udržela zdravý nadhled, abych byla stále na Vaší straně.

Proč jsem se rozhodla napsat Průvodce?

Před lety jsem v oboru začala jako embryolog (trvalo to sedm let). Potom jsem šest let pracovala jako  koordinátorka péče o pacienty. Další osud mě přivedl do provozního managementu center asistované reprodukce, nejdřív na jihu Čech, potom v Praze. Znám tedy problematiku ze všech stran.

Celou tu dobu potkávám Vás, ženy, které jejich problém trápí nejen na těle, ale i na duši. Odborníci, které ve zdravotnických zařízeních potkáváte, většinou řeší jen “nemoc”, ale “Vaši duši” moc ne, na to bohužel není čas…

Průvodce neplodností a asistovanou reprodukcí  jsem se rozhodla napsat proto, abych podala pomocnou ruku ženám, které procházejí tímto složitým obdobím. Neví, kdy a do kterého centra zabývající se neplodností jít. Jak se zorientovat v radách lékařů, jak řešit své rodinné problémy z toho vyplývající: vztahy s kamarádkami, které najednou žijí úplně jiný život.

O tom všem si s Vámi budu moc ráda povídat.

 

A kdo jsem v soukromém životě?

Je mi 52 let, jsem víc než 30 let vdaná (šťastně😊).

Mám dvě skvělé dcery - obě pracují v asistované reprodukci… Nevím, jak se to stalo, ale zřejmě máme „řešení neplodnosti v krvi“ 😊

A mám už i dvě vnoučata, úžasná dvojčata.